Okupanci 7 razy złamali zawieszenia broni - zginął jeden ukraiński żołnierz

Okupanci 7 razy złamali zawieszenia broni - zginął jeden ukraiński żołnierz

Ukrinform
Wczoraj, 28 lutego w Donbasie odnotowano 7 przypadków naruszenia zawieszenia broni przez okupantów, w wyniku czego zginął jeden ukraiński żołnierz - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Strzelano:

w pobliżu miejscowości Pyszczewyk - z moździerzy kalibru 120 mm, z granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Szyrokino - z granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Wodjane (Pryazowie) - z granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

kilka razy w pobliżu miejscowości Werchnotorecke – z automatycznych granatników.

Obrońcy ukraińscy odpowiednio reagowali na ostrzał sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

W pobliżu miejscowości Szyrokino zarejestrowano lot nieprzyjacielskiego drona, który przekroczył linię demarkacyjną. Ukraińscy żołnierze unieszkodliwili bezzałogowy statek powietrzny wroga.

„Głównym celem działań ORDLO było sprowokowanie Ukraińskich Sił Zbrojnych do otwarcia ognia w odpowiedzi na dalsze oskarżenia o łamanie zawieszenia broni. W kilku przypadkach wróg strzelał w nasze pozycje jednocześnie prosząc o ciszę, rzekomo z powodu ostrzału Sił Zbrojnych.

1 marca odnotowano jedno naruszenie zawieszenia broni: w pobliżu miejscowości Pawłopil – z automatycznych granatników.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o naruszeniu zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiego Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-