Okupanci ostrzelali Chutor Wilnyj, zabijając cywila

Okupanci ostrzelali Chutor Wilnyj, zabijając cywila

Ukrinform
23 lutego siły zbrojne Federacji Rosyjskiej otworzyły ogień w pobliżu miejscowości Chutor Wilnyj w obwodzie ługańskim, raniąc cywila, który później umarł - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

"23 lutego siły zbrojne Federacji Rosyjskiej po raz kolejny cynicznie złamały zawieszenie broni i oprócz ostrzeliwania naszych pozycji zabronioną bronią otworzyły ogień w pobliżu miejscowości Chutor Wilnyj w obwodzie ługańskim. Okupanci użyli granatników przeciwpancernych, a także zdalnie zaminowali miejscowość. Pod ostrzałem rosyjskich sił okupacyjnych znalazł się mieszkaniec urodzony w 1947 r. Około godziny 17.25 na jego podwórku eksplodowała mina, w wyniku której mężczyzna został poważnie ranny" - napisano

Należy zauważyć, że pierwsza pomoc ofierze została udzielona przez wojskowych lekarzy, po czym została ona zabrana do placówki medycznej. Lekarze przez kilka godzin z rzędu próbowali ratować życie mężczyzny, ale niestety zmarł z powodu odniesionych obrażeń.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-