W ciągu ostatniej doby okupanci w Donbasie czterokrotnie zrywali rozejm, ranny został żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy

W ciągu ostatniej doby okupanci w Donbasie czterokrotnie zrywali rozejm, ranny został żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia, 4 lutego, w rejonie działań Połączonych Sił odnotowano cztery naruszenia zawieszenia broni, ranny został ukraiński żołnierz.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP.

„W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz”, niedaleko Piwdennego, formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej dokonały ukierunkowanego ostrzału pozycji ukraińskich obrońców z moździerzy kalibru 82 mm i broni strzeleckiej” - czytamy w komunikacie.

W wyniku ostrzału jeden ukraiński obrońca otrzymał ranę postrzałową. Żołnierz został natychmiast zabrany do placówki medycznej, gdzie zapewniono mu pomoc medyczną.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid", w rejonie miejscowości Wodjane nad Morzem Azowskim, rosyjskie oddziały okupacyjne oddały kilka strzałów z granatnika przeciwpancernego. W pobliżu miejscowości Pawłopil okupanci otworzyli ogień z ręcznego granatnika przeciwpancernego i z broni strzeleckiej.

Od początku tego dnia, 5 lutego, odnotowano jedno naruszenie reżimu zawieszenia broni. W pobliżu miejscowości Nowomychajliwka wróg otworzył ogień z ręcznych granatników przeciwpancernych i z broni strzeleckiej.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o faktach naruszenia zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiej strony SCKK. Wśród ukraińskich obrońców nie odnotowano strat bojowych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-