Okupanci dziś w Donbasie 4 razy naruszyli zawieszenie broni

Okupanci dziś w Donbasie 4 razy naruszyli zawieszenie broni

Ukrinform
7 stycznia na wszystkich obszarach odpowiedzialności jednostek ukraińskich 8 razy odnotowano naruszenia zawieszenia broni - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" strzelano:

2 razy w pobliżu miejscowości Wodjane - z granatników i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Awdijwka - z ręcznych przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Hranitne - z automatycznych granatników i z ciężkich karabinów maszynowych.

Pozycje ukraińskie zostały również ostrzelane w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz":

2 razy w pobliżu miejscowości Ługańskie - z przeciwpancernych i automatycznych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych,

w pobliżu miejscowości Chutor Wilnyj - z przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Popasna - z granatników i z broni strzeleckiej.

Ukraińscy żołnierze odpowiedzieli ostrzałem na naruszenia sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Nie odnotowano ofiar wśród ukraińskich wojskowych.

Działania rosyjskich sił okupacyjnych zostały zgłoszone OBWE za pośrednictwem Wspólnego Centrum Monitorowania i Koordynacji Zawieszenia Broni oraz stabilizacji linii demarkacyjnej.

Od początku bieżącego dnia, rosyjskie siły okupacyjne 4 razy złamały zawieszenia broni w pobliżu miejscowości Wodjane. Strzelano z moździerza kalibru 120 mm, z granatników i z ciężkich karabinów maszynowych.

Ukraińscy żołnierze również odpowiedzieli ostrzałem na naruszenia sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Nie odnotowano ofiar wśród ukraińskich żołnierzy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-