Osiem naruszeń rozejmu w Donbasie

Osiem naruszeń rozejmu w Donbasie

Ukrinform
W ciągu ostatnich 24 godzin, 10 grudnia, rosyjskie siły okupacyjne ośmiokrotnie złamały zawieszenie broni w Donbasie.

Jak podaje Ukrinform, poinformowało o tym centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku.

Tak więc, według sztabu, w rejonie miejscowości Wodjane i Lebiedinskie, okupanci otworzyli ogień z granatników różnych systemów, a w pobliżu Marinki - z granatnika przeciwpancernego i broni strzeleckiej. Wróg strzelał również z broni strzeleckiej na pozycje ukraińskie w pobliżu miejscowości Starohnatiwka. Trzy kolejne naruszenia rozejmu odnotowano w pobliżu Awdijiwki, gdzie wróg otworzył ogień z ręcznych granatników przeciwpancernych.

Przedstawiciele OBWE o naruszeniach zawieszenia broni przez formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej zostali poinformowani za pośrednictwem ukraińskiej strony Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni i Stabilizacji.

„Działania ogniowe nieprzyjaciela nie stanowiły zagrożenia dla naszych obrońców, więc jednostki ukraińskie w odpowiedzi nie otworzyły ognia. Wśród żołnierzy Sił Połączonych nie odnotowano strat ani obrażeń bojowych” - czytamy w oświadczeniu.

Od początku tego dnia, 11 grudnia, na całej linii demarkacji panuje rozejm - podał sztab, dodając, że oddziały Sił Połączonych „bacznie obserwują wroga i są gotowe natychmiast reagować na wszelkie zmiany sytuacji operacyjnej”.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-