Okupanci czterokrotnie prowokowali ukraińskie wojsko w Donbasie

Okupanci czterokrotnie prowokowali ukraińskie wojsko w Donbasie

Ukrinform
7 grudnia odnotowano 4 naruszenia zawieszenia broni na wszystkich obszarach odpowiedzialności jednostek ukraińskich - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Wodjane - z automatycznych granatników,

w pobliżu miejscowości Nowotroicke - z ciężkich karabinów maszynowych i z granatników,

w pobliżu miejscowości Awdijwka - z ręcznych przeciwpancernych granatników.

Prowokacyjne działania rosyjskich sił okupacyjnych nie zagrażały życiu i zdrowiu ukraińskich obrońców, więc nie odpowiadano ogniem.

Wśród żołnierzy Sił Połączonych nie odnotowano strat ani obrażeń w walce.

"Również nasi żołnierze odkryli fakt wyposażenia inżynieryjnego stanowisk od strony czasowo okupowanej Gorłówki w kierunku oddziałów ukraińskich w rejonie miejscowości Piwdenne" - napisano

Od początku bieżącego dnia 8 grudnia nie doszło do naruszenia porozumień zawartych 22 lipca 2020 roku w ramach Trójstronnej Grupy Kontaktowej. W pełni zachowano rozejm wzdłuż linii rozgraniczenia.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-