Okupanci zerwali rozejm w pobliżu Awdijiwki, strat nie odnotowano

Okupanci zerwali rozejm w pobliżu Awdijiwki, strat nie odnotowano

Ukrinform
Od początku dnia 27 listopada rosyjskie oddziały okupacyjne i ich najemnicy raz  zerwali rozejm.

Jak podaje Ukrinform, poinformowało o tym centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku.

„Rosyjskie oddziały okupacyjne i ich najemnicy otworzyli nieukierunkowany ogień z ręcznego granatnika, ciężkiego karabinu maszynowego i broni strzeleckiej w pobliżu Awdijiwki. W innych miejscach wzdłuż linii demarkacyjnej nie odnotowano naruszeń osiągniętych porozumień pokojowych” - czytamy w oświadczeniu.

Wśród żołnierzy Sił Połączonych nie odnotowano strat ani obrażeń bojowych.

W ciągu ostatniego dnia, 26 listopada, zbrojne formacje Federacji Rosyjskiej i jej najemnicy dwukrotnie naruszyli porozumienia „mińskie”.

Tym samym w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid” deklarowane zawieszenie broni zostało zignorowane przez nieprzyjaciela w rejonie Marinki. W tym obszarze wróg strzelał z karabinu maszynowego. W pobliżu miejscowości Starohnatiwka wróg użył granatnika przeciwpancernego.

Ostrzał wroga nie zagrażał życiu i zdrowiu naszych obrońców, więc nie odpowiedzieli ogniem.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-