Misja OBWE odkryła pole minowe w pobliżu Pietrowskiego na terytoriach okupowanych

Misja OBWE odkryła pole minowe w pobliżu Pietrowskiego na terytoriach okupowanych

Ukrinform
Misja OBWE stwierdziła, że torba z minami przeciwpiechotnymi PMN-2 znaleziona wcześniej na okupowanym terytorium między Pietrowskim a Stylą zniknęła, a zamiast tego pojawił się znak ostrzegawczy pola minowego.

Jak donosi Ukrinform, poinformowano o tym w dzienniku nr 280/2020 , opublikowanym we wtorek przez Specjalną Misję Obserwacyjną OBWE na Ukrainie (SMM).

"Członkowie patrolu Misji zauważyli, że przezroczysta plastikowa torba z około 20 minami przeciwpiechotnymi (szacunkowo PMN-2), która była wcześniej znaleziona na obszarze około 2 km na północ od Pietrowskiego i około 170 m na wschód od autostrady C051532, między wsią Stylę (nie kontrolowaną przez rząd, 34 km na południe od Doniecka) a Pietrowskim, zniknęła”- czytamy w raporcie.

Jednocześnie w okolicy pojawiło się ostrzeżenie o polu minowym .

3 metry na zachód od tej samej drogi, w odległości około 2,4 km na północ od Pietrowskiego, obserwatorzy po raz pierwszy zobaczyli czerwony prostokątny znak z napisem po rosyjsku „Uwaga! Miny!" i wizerunkiem białej czaszki i skrzyżowanych kości pośrodku, które oznaczały słynne pole minowe" - powiedziała SMM.

Przypomnijmy, wcześniej Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało OBWE, że w ramach zobowiązań wynikających z Konwencji Ottawskiej Ukraina zniszczyła ponad 3 miliony zabronionych min przeciwpiechotnych. W szczególności Ukraina zniszczyła do 2011 roku wszystkie miny przeciwpiechotne PMN-2 pod nadzorem międzynarodowym.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-