Stany Zjednoczone wzywają Rosję i bojowników do otwarcia wszystkich punktów kontrolnych w Donbasie

Stany Zjednoczone wzywają Rosję i bojowników do otwarcia wszystkich punktów kontrolnych w Donbasie

Ukrinform
Stany Zjednoczone wezwały Rosję i jej bojowników do otwarcia wszystkich punktów kontrolnych w Donbasie i zaprzestania blokowania postępu na drodze do pokoju kosztem ludności cywilnej – napisała na Twitterze ambasada USA, donosi Ukrinform.

„Wzywamy Rosję do pójścia za inicjatywą Ukrainy i otwarcia wszystkich punktów kontrolnych w Donbasie oraz umożliwienia cywilom na Ukrainie pobierania emerytur i kupowania lekarstw. Rosja i jej sojusznicy muszą przestać utrudniać postęp na drodze do pokoju kosztem ludności cywilnej”- stwierdzili dyplomaci USA.

Przypomnijmy, ambasada brytyjska na Ukrainie oświadczyła 16 listopada, że Rosja musi wypełnić swoje zobowiązania i wezwać swoje „marionetki” w okupowanym Donbasie do natychmiastowego otwarcia punktu kontrolnego w Zołotym i Szczastiu.

13 listopada francuskie i niemieckie ministerstwa spraw zagranicznych z zadowoleniem przyjęły otwarcie nowych punktów kontrolnych na linii rozgraniczenia w Donbasie i wezwały Rosję i wspieranych przez nią bojowników do zezwolenia ludziom na przechodzenie przez te punkty.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-