Służby ratownicze z obwodu donieckiego otrzymały specjalne pojazdy, „quadcoptery” i zestawy do rozminowywania

Służby ratownicze z obwodu donieckiego otrzymały specjalne pojazdy, „quadcoptery” i zestawy do rozminowywania

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Służby ratownicze z obwodu donieckiego otrzymały nowy sprzęt - pojazdy ratownicze, ciężarówkę Mitsubishi, a także sprzęt do nurkowania, sprzęt łączności, „quadcoptery”, zestawy do rozminowywania i inne - poinformowała Dyrekcja Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy w obwodzie donieckim, donosi Ukrinform,

„10 listopada w Dyrekcji Głównej Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy w obwodzie donieckim odbyło się uroczyste wydarzenie, podczas którego ratownicy z obwodu donieckiego otrzymali nowy sprzęt i wyposażenie. Ponadto podczas wydarzenia Szef Departamentu Głównego wręczył odznaczenia resortowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Państwowego Pogotowia Ratunkowego pracownikom Departamentu Głównego, którzy brali udział w likwidacji pożarów na dużą skalę w obwodzie ługańskim”- czytamy w oświadczeniu.

Ponadto służby ratownicze z obwodu donieckiego otrzymały trzy specjalne pojazdy ratownicze typu SARM-L. Te specjalne lekkie pojazdy ratownicze są przeznaczone do szybkiego przewożenia pracowników, specjalnego sprzętu na miejsce katastrof naturalnych i technicznych, do udzielania pomocy w poszukiwania ofiar, eliminacji lokalnych ognisk, prowadzenie rozpoznania radiacyjnego i chemicznego, łączności i powiadamiania podczas usuwania skutków sytuacji kryzysowych, katastrof i klęsk żywiołowych.

Klucze do nowego sprzętu otrzymały służby ratunkowe w miejscowościach: Marinka, Wołnowacha i Łyman. Samochody zostały zakupione w ramach Państwowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na Ukrainie na okres do 2020 roku.

Ratownicy z regionu Doniecka otrzymali również nowy sprzęt w ramach projektu „Wsparcie UE dla wschodniej Ukrainy - odbudowa, budowanie pokoju i rządy” na łączną kwotę 4 mln 730 tys. quadkoptery, sprzęt do prognozowania pogody.

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej na Ukrainie w ramach wspólnego projektu PSSN Ukrainy i przedstawicielstwa „HALO TRUST” ratownicy z Doniecka otrzymali ciężarówkę Mitsubishi L200 Invite 2.4 TD MT, wykrywacze metali, fartuchy ochronne wraz z wizjerem i nabory technika do rozminowywania.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-