Okupanci w Donbasie 6 razy złamali zawieszenie broni – jeden ukraiński żołnierz został ranny

Okupanci w Donbasie 6 razy złamali zawieszenie broni – jeden ukraiński żołnierz został ranny

Ukrinform
20 października zbrojne jednostki Federacji Rosyjskiej w Donbasie sześciokrotnie naruszyły zawieszenie broni - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

„Wczoraj, 20 października, w rejonie odpowiedzialności ukraińskich oddziałów jednostki zbrojne Federacji Rosyjskiej 6 razy naruszyły umowy, które weszły w życie 27 lipca 2020 r.”

Na pozycje Sił Połączonych strzelano:

w pobliżu miejscowości Switłodarsk - z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Majorskie - z broni strzeleckiej,

3 razy w pobliżu miejscowości Awdijiwka - z przeciwpancernego granatnika i z broni strzeleckiej.

Niestety w wyniku strzału wroga jeden ukraiński żołnierz został ranny. Rannego natychmiast przewieziono do placówki medycznej. Stan zdrowia żołnierza jest zadowalający.

Ponadto w rejonie Pawłopola, wbrew ustaleniom zawartym w Trójstronnej Grupie Kontaktowej, zarejestrowano przelot nieprzyjacielskiego UAV typy „Quadrocopter” z przekroczeniem linii demarkacyjnej. Dron wroga został unieszkodliwiony przez urządzenia radioelektroniczne, co uniemożliwiło jego dalsze użycie.

Od początku dnia rosyjskie siły okupacyjne nie złamały zawieszenia broni.

Siły ukraińskie przestrzegają warunków zawieszenia broni i są gotowe odpowiednio reagować na wszelkie działania wroga.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-