W pobliżu miejscowości Nowotoszkowskie zginął żołnierz OSP

W pobliżu miejscowości Nowotoszkowskie zginął żołnierz OSP

Ukrinform
W wyniku nieostrożnego obchodzenia się z granatem w pobliżu miejscowości Nowotoszkowskie zginął żołnierz.

Okoliczności są wyjaśniane. Na miejscu zdarzenia pracuje kierownictwo brygady i grupa robocza wojskowej służby policji Sił Zbrojnych Ukrainy - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Od początku dnia, 16 września, na terenach podlegających ukraińskim jednostek odnotowano 1 naruszenie zawieszenia broni.

W pobliżu miejscowości Kateryniwka oddziały zbrojne Federacji Rosyjskiej oddały strzał z granatnika.

Nie odnotowano ofiar ani obrażeń wśród Sił Połączonych.

15 września odnotowano 3 naruszenia przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej porozumień zawartych 22 lipca 2020 roku w ramach Trójstronnej Grupy Kontaktowej:

Strzelano w pobliżu miejscowości Pryczepyliwka – z granatnika. Jednocześnie w pobliżu miejscowości Kalynowe nieprzyjaciel inżynieryjne stworzył stanowiska w pobliżu ukraińskich jednostek pod Popasną. Niedaleko miejscowości Wodjane wykryto UAV, który przekroczył linię demarkacyjną. Dron został unieruchomiony przez ukraińską radioelektronikę.

Ponadto podczas prac inżynieryjnych ukraiński obrońca odniósł umiarkowane obrażenia z powodu eksplozji nieznanego ładunku wybuchowego w pobliżu miejscowości Wodjane.

Również w rejonie miejscowości Szumy w wyniku eksplozji granatu typu RGD-5 rannych zostało dwóch żołnierzy.

Wszystkich rannych przewieziono do placówek medycznych, ich stan jest stabilny i zadowalający.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-