Ponad 20 statków i 2000 żołnierzy - na Morzu Czarnym ukończono ćwiczenia Sea Breeze

Ponad 20 statków i 2000 żołnierzy - na Morzu Czarnym ukończono ćwiczenia Sea Breeze

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Zakończyły się 20. międzynarodowe ćwiczenia Sea Breeze na Morzu Czarnym – donosi Ministerstwo Obrony.

„Na Morzu Czarnym zakończyły się jubileuszowe, dwudzieste międzynarodowe ćwiczenia Sea Breeze. W ćwiczeniach wzięło udział łącznie około 2000 żołnierzy z ośmiu krajów, ponad 20 statków, a także samolotów. Oprócz Ukrainy i Stanów Zjednoczonych, w ćwiczeniach uczestniczyły: Rumunia, Hiszpania i Turcja”- czytamy w oświadczeniu

Prowadzący ćwiczenia Sea Breeze 2020 ze strony ukraińskiej i amerykańskiej podziękowali wszystkim uczestnikom za wysoki poziom profesjonalnego szkolenia i efektywne wykonywanie zadań. Według nich ćwiczenia te po raz kolejny pokazały wysoki poziom współpracy między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi oraz regionalnymi sojusznikami i partnerami w celu zapewnienia gotowości i interoperacyjności w regionie Morza Czarnego.

W Ministerstwie odnotowano, że jedną z cech tegorocznych ćwiczeń była wspólna praca zdalna obu sztabów, z których w rzeczywistości kierowano Sea Breeze-2020. Jeden sztab znajdował się bezpośrednio w Odessie, a drugi - w mieście Rota (Hiszpania). To był swego rodzaju know-how zarówno dla ukraińskich wojskowych, jak i naszych amerykańskich partnerów. Praca sztabu koordynowana była w trybie ciągłej wymiany informacji. Wszystkie działania zostały zaplanowane zdalnie, a następnie praktycznie realizowane w ramach operacji bezpieczeństwa w regionie Morza Czarnego.

Inną szczególną cechą ćwiczeń było to, że podczas wspólnych działań po raz pierwszy przećwiczono element praktycznego strzelania do celów morskich z użyciem śmigłowca. Ponadto po raz pierwszy w ramach Sea Breeze eskortowano samolot patrolowy P-8 Poseidon US Navy.

Ministerstwo Obrony podkreśliło, że okręty rosyjskiej Floty Czarnomorskiej monitorowały praktyczne działania na morzu w ramach ćwiczeń Sea Breeze-2020.

Przypomnijmy, w tym roku w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zdecydowano się na zmianę formatu ukraińsko-amerykańskich ćwiczeń dowódczo-sztabowych Sea Breeze 2020. W szczególności całkowity okres szkolenia został skrócony do 7 dni, a w ćwiczeniach uczestniczyły tylko statki i samoloty, które stanowią morski i lotniczy komponent sił szkoleniowych, odwołano udział sztabu lądowego, nurkowego i międzynarodowego w Odessie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-