Okupanci ostrzelali pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy w pobliżu Nowotaszkiwska z zabronionych moździerzy

Okupanci ostrzelali pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy w pobliżu Nowotaszkiwska z zabronionych moździerzy

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia zbrojne formacje Federacji Rosyjskiej ośmiokrotnie naruszyły zawieszenie broni w Donbasie.

O tym poinformowało na Facebooku centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„Okupanci użyli zakazanych moździerzy kalibru 120 mm, a także granatników i broni strzeleckiej. Ukraińscy żołnierze natychmiast zareagowali na wszelkie możliwe groźby ze strony wroga i zmusili go do zaprzestania agresywnych działań” - głosi komunikat.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" w pobliżu miejscowości Starohnatiwka przeciwnik dwukrotnie używał automatycznych granatników przeciwpancernych, karabinów maszynowych oraz broni strzeleckiej. Wróg ostrzelał pozycje ukraińskich obrońców w pobliżu miejscowości Hnutowe z ręcznych granatników.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz" w pobliżu Nowotaszkiwska rosyjsko-okupacyjne siły użyły przeciw ukraińskim obrońcom moździerzy kalibru 120-mm zakazanych porozumieniami mińskimi. W pobliżu miejscowości Orichowe i Pryczepyływka wróg ostrzelał ukraińskie umocnienia z granatników różnych systemów, ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej.

W celu odparcia i powstrzymania zbrojnej agresji wroga ukraińscy żołnierze wykorzystywali broń strzelecką. Odpowiedź była adekwatna - po czym wróg zaprzestał działalności. Według danych wywiadu, 23 lipca ukraińscy obrońcy zranili dwóch najeźdźców.

W ciągu ostatniego dnia ukraińscy żołnierze nie ponieśli strat w wyniku ostrzału wroga.

Od początku tego dnia formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej trzykrotnie łamały zawieszenie broni.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" pozycje Sił Połączonych w pobliżu miejscowości Starohnatiwka zostały trzykrotnie ostrzelana przez wroga z moździerzy kalibru 120 mm i 82 mm, ciężkich granatników przeciwpancernych i ciężkich karabinów maszynowych.

Według dostępnych informacji na dzień dzisiejszy nie ma strat wśród ukraińskich żołnierzy.

Sytuacja na obszarze działania Sił Połączonych pozostaje pod kontrolą.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-