Najew podał liczbę żołnierzy rosyjskich na okupowanym Krymie

Najew podał liczbę żołnierzy rosyjskich na okupowanym Krymie

wideo
Ukrinform
Na anektowanym półwyspie znajduje się obecnie 32,5 tys. rosyjskich żołnierzy, z czego 11,5 tys to wojska lądowe - powiedział dowódca Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy Serhij Najew w programie „Prawo do włady”.

Według niego, obecnie na okupowanym Krymie znajduje się 200 pojazdów opancerzonych, 31 czołgów, 100 systemów artyleryjskich, 34 śmigłowców, 63 samolotów, 684 jednostek sprzętu wojskowego, 32 500 rosyjskich żołnierzy. Spośród nich 11,5 tys. wojskowych - sekcja lądowa.

„Tak, ta informacja jest prawdziwa. Chcę dodać, że sama sekcja lądowa liczy 11,5 tysiąca osób. Chodzi o cały skład (32,5 tysiąca rosyjskich wojskowych - przyp. red.) na czasowo okupowanym terytorium. Tu wchodzi również rosyjska marynarka wojenna, jak również siły i sprzęt do obrony powietrznej. Sama sekcja naziemna składa się z dwóch brygad i jednego batalionu - powiedział.

Wcześniej dowódca Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy stwierdził, że wojsko rozważa kilka scenariuszy możliwego ataku Federacji Rosyjskiej na obrzeżach granicy, ale teraz nie ma zagrożenia atakiem.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-