Okupanci w Donbasie 10 razy naruszyli zawieszenie broni - strat nie odnotowano

Okupanci w Donbasie 10 razy naruszyli zawieszenie broni - strat nie odnotowano

Ukrinform
28 czerwca, zbrojne formowania Federacji Rosyjskiej 8 razy ostrzelały pozycje Sił Zbrojnych i dwa razy w ciągu ostatniej nocy.

Na pozycje Sił Połączonych strzelano z zabronionych w Porozumieniach Mińskich systemów artyleryjskich kalibru 122 mm i moździerzy kalibru 82 mm, z granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

W trakcie działań wojennych strat nie odnotowano.

„W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" pozycje naszych żołnierzy zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Starohnatiwka - z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z innej broni strzeleckiej,

w pobliżu Awdijiwki - z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z innej broni strzeleckiej,

w rejonie miejscowości Wodjane - z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z innej broni strzeleckiej.

„Ponadto, w ciągu ostatniego dnia okupanci podstępnie ostrzelali miejscowość Piwnicz. Rosyjskie siły okupacyjne wystrzeliły pocisk z ATGM, który uderzył w dziedziniec budynku mieszkalnego. Również odłamki uszkodziły sąsiednie budynki. Na szczęście wśród ludności cywilnej nie ma ofiar” — dodali w sztabie.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz" nieprzyjaciel 8 razy ostrzelał stanowiska Sił Zbrojnych:

3 razy w pobliżu miejscowości Ługańskie – z systemów artyleryjskich kalibru 122 mm, z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z innej broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Myroniwsko - z moździerzy kalibru 82 mm,

w pobliżu miejscowości Nowozwaniwka - z ręcznych przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z innej broni strzeleckiej.”

Według danych wywiadowczych, 2 okupantów zostało zabitych, a jeden został ranny.

Od początku obecnego dnia pozycje ukraińskich żołnierzy zostały 2 razy ostrzelane w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz" w pobliżu miejscowości Chutor Wilnyj - z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z innej broni strzeleckiej.

Nie odnotowano żadnych strat.

Sytuacja w obszarze działania Sił Połączonych pozostaje kontrolowana.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-