Wywiad - Rosja sprowadziła do granicy z Ukrainą około 90 tysięcy żołnierzy, 1100 czołgów, setki samolotów

Wywiad - Rosja sprowadziła do granicy z Ukrainą około 90 tysięcy żołnierzy, 1100 czołgów, setki samolotów

Ukrinform
Rosja skoncentrowała na granicy z Ukrainą prawie 90 000 żołnierzy, 1100 czołgów, 2500 opancerzonych pojazdów bojowych, 1600 systemów artyleryjskich i rakietowych, 340 samolotów bojowych oraz innej broni i sprzętu – powiedział Wadym Skibickyj, przedstawiciel Wywiadu Obronnego Ukrainy w wywiadzie dla „Obozrevatel”.

„W sumie Siły Zbrojne Rosji wzdłuż granicy państwowej Ukrainy, na tymczasowo okupowanym terytorium w obwodzie donieckim, obwodzie ługańskim i na Krymie to około 87-90 tysięcy żołnierzy (w szczególności 1 i 2 korpus wojskowy ponad 35 tysięcy żołnierzy). Jest też 2500 czołgów, opancerzone pojazdy bojowe, 1600 systemów artyleryjskich i rakietowych, 340 samolotów bojowych i 240 śmigłowców bojowych, ponad 50 statków / łodzi i 6 okrętów podwodnych”- powiedział Skibickyj.

Powiedział także, że grupy te można wzmocnić dzięki trzem ośrodkom wsparcia mobilizacji, które mogą zmobilizować około 40 000 osób.

Zapytany, od jak dawna wojska rosyjskie koncentrują sięw pobliżu granicy z Ukrainą, Skibickyj powiedział, że w zachodnich i południowych okręgach wojskowych proces rozpoczął się natychmiast po rozpoczęciu agresji na Ukrainę.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-