Okupanci wypuścili 30 pocisków na stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy pod Orichowym

Okupanci wypuścili 30 pocisków na stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy pod Orichowym

Ukrinform
13 stycznia rosyjskie siły okupacyjne 6 razy naruszyły zawieszenie broni.

Na pozycje Sił Połączonych strzelano z moździerzy kalibru 120 i 82 mm, zabronionych w Porozumieniach Mińskich, z granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i innej broni strzeleckiej - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" pozycje naszych żołnierzy zostały raz ostrzelane w rejonie miejscowości Wasyliwka - z broni strzeleckiej.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz" nieprzyjaciel 5 razy ostrzelał stanowiska Sił Zbrojnych:

w pobliżu miejscowości Ługańskie - z przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych,

w pobliżu miejscowości Zaicewe - z przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych,

w pobliżu miejscowości Orichowe - z moździerzy kalibru 120 mm (20 pocisków), z moździerzy kalibru 82 mm (10 pocisków) i z automatycznych granatników,

w pobliżu Nowotaszkiwska - z moździerzy kalibru 120 mm (3 pociski), z moździerzy kalibru 82 mm (3 pociski) i z automatycznych granatników,

niedaleko miejscowości Nowoługańskie - z ręcznych przeciwpancernych granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i z innej broni strzeleckiej”.

Strat wśród ukraińskich żołnierzy nie odnotowano.

Od początku obecnego dnia rosyjskie oddziały okupacyjne nie wykazywały żadnej aktywności ogniowej. Nie odnotowano żadnych strat.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-