Okupanci wypuścili 30 pocisków na stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy pod Orichowym

Okupanci wypuścili 30 pocisków na stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy pod Orichowym

Ukrinform
13 stycznia rosyjskie siły okupacyjne 6 razy naruszyły zawieszenie broni.

Na pozycje Sił Połączonych strzelano z moździerzy kalibru 120 i 82 mm, zabronionych w Porozumieniach Mińskich, z granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i innej broni strzeleckiej - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" pozycje naszych żołnierzy zostały raz ostrzelane w rejonie miejscowości Wasyliwka - z broni strzeleckiej.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz" nieprzyjaciel 5 razy ostrzelał stanowiska Sił Zbrojnych:

w pobliżu miejscowości Ługańskie - z przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych,

w pobliżu miejscowości Zaicewe - z przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych,

w pobliżu miejscowości Orichowe - z moździerzy kalibru 120 mm (20 pocisków), z moździerzy kalibru 82 mm (10 pocisków) i z automatycznych granatników,

w pobliżu Nowotaszkiwska - z moździerzy kalibru 120 mm (3 pociski), z moździerzy kalibru 82 mm (3 pociski) i z automatycznych granatników,

niedaleko miejscowości Nowoługańskie - z ręcznych przeciwpancernych granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i z innej broni strzeleckiej”.

Strat wśród ukraińskich żołnierzy nie odnotowano.

Od początku obecnego dnia rosyjskie oddziały okupacyjne nie wykazywały żadnej aktywności ogniowej. Nie odnotowano żadnych strat.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-