Przeleciała 250 kilometrów: Ukraina z powodzeniem przetestowała nowy system rakietowy „Neptun”

Przeleciała 250 kilometrów: Ukraina z powodzeniem przetestowała nowy system rakietowy „Neptun”

wideo
Ukrinform
Na Ukrainie pomyślnie zakończono test rakiety R-360 kompleksu RK-360MC „Neptun”.

Poinformował o tym Dyrektor Generalny - Generalny Projektant DKKB „Promiń” Ołeh Korostełew, podał Defense Express.

„Po raz pierwszy przelecieliśmy ponad 250 km wzdłuż zadanej trasy i wysokości. To znaczy, możemy powiedzieć, że dzisiaj opracowano aparat latający o określonych cechach”, powiedział główny projektant.

Według niego, kolejnym etapem będą testy związane z charakterystykę bojową charakterystyką rakiety.

Rakieta R-360 ma masę 870 kg, masa głowicy wynosi 150 kg, zasięg lotu do 280 km, prędkość około 900 km / h oraz wysokość lotu nad falami od 3 do 10 metrów.

Kompleks zapewnia jednoczesne wystrzelenie do 24 pocisków (czyli pełna salwa z 6 wyrzutni), z interwałem wystrzeliwania w salwie od 3 do 5 sekund. Kompleks może znajdować się w odległości do 25 km od linii brzegowej, a maksymalny czas na jego uruchomienie to 15 minut.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-