Ukraina umacnia bezpieczeństwo granicy - Zełenski podpisał ustawę

Ukraina umacnia bezpieczeństwo granicy - Zełenski podpisał ustawę

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zeleński podpisał ustawę „W sprawie zmian niektórych aktów prawnych Ukrainy w celu zabezpieczenia technicznej infrastruktury i utrzymania granicy państwowej” - donosi służba prasowa prezydenta.

„Ta ustawa zmienia Kodeks Ziemski Ukrainy, Kodeks wodny oraz Ustawę „O państwowej granicy Ukrainy”, zgodnie z którą organom Państwowej Służby Granicznej przekazuje się na stałe użytkowanie grunty 30-50 metrów wzdłuż granicy państwowej – w celach budowy i utrzymania obiektów inżynierskich, ogrodzenia, znaków granicznych, odpraw granicznych, komunikacji i innych obiektów infrastruktury granicznej" - napisano.

Dokument zwalnia również organy graniczne od odszkodowań za straty produkcji rolnej i leśnej w związku z ustaleniem granicy państwowej.

Należy zauważyć, że prawo pozwoli stworzyć odpowiednie warunki dla inżynierii i wyposażenia technicznego granicy państwowej Ukrainy z państwami sąsiadującymi, przede wszystkim z Federacją Rosyjską, w celu zapewnienia realizacji zadań Straży Granicznej w zakresie bezpieczeństwa i ochrony granicy państwowej.

Ustawa wchodzi w życie 1 stycznia 2020 r.

29 października poinformowano, że Rada Najwyższa przyjęła ustawę „W sprawie zmian niektórych aktów prawnych Ukrainy w celu zabezpieczenia technicznej infrastruktury i utrzymania granicy państwowej” (№0905).

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-