W Bohdaniwce i Petriwsku zakończono wycofanie żołnierzy

W Bohdaniwce i Petriwsku zakończono wycofanie żołnierzy

Ukrinform
Na terenie miejscowości Bohdaniwka - Petriwske w obwodzie donieckim zakończyła się praktyczna faza obustronnego wycofania stron konfliktu. SMM OBWE obecnie weryfikuje przeprowadzone działania - poinformował rzecznik sztabu OSP Ołeksandr Sztupun.

„Trzeci dzień praktycznego wycofania sprzętu i personelu wojskowego zakończył się dziś (wczoraj – tłum.) o godzinie 12.00. Sytuacja jest obecnie weryfikowana przez Specjalną Misję Monitorującą OBWE, a działania mające na celu zlokalizowanie i wyznaczenie obszarów z obiektów zaminowanych powinny rozpocząć się zgodnie z harmonogramem - powiedział rzecznik, dodając, że wycofanie zostało również odzwierciedlone przez rosyjskie siły okupacyjne.

Przypomniał, że z odcinka nr 3, wycofano 42 żołnierzy Sił Zbrojnych, trzy bojowe pojazdy opancerzone i 48 sztuk broni ręcznej. Siły OSP wycofały się o 1 km i zajęły wstępnie przygotowane pozycje. Proces przydziału realizowany jest w ramach porozumień osiągniętych w poprzednich latach w Mińsku. W szczególności protokół z dnia 5 września 2014 r., Memorandum z dnia 19 września 2014 r., a także zestaw środków służących wykonaniu umów z Mińska z dnia 12 lutego 2015 r.

Przypomnijmy, 9 listopada 2019 r. o godz. 12.00 na terenie miejscowości Bohdaniwka - Petriwske w obwodzie donieckim, ukraińskie wojska i wojska rosyjskie zaczęły wycofywać siły i środki po wystrzeleniu rakiet sygnałowych.

Wycofanie wojsk w Petriwsku, zaplanowane było na 4 listopada i zostało przełożone z powodu ostrzelania ukraińskich pozycji, które zostało zarejestrowane 30 października.

8 listopada strona ukraińska zadeklarowała gotowość do rozpoczęcia o godzinie 12.00 praktycznego procesu wycofania sił i środków na odcinku nr 3, które znajduje się na terenie miejscowości Bohdaniwka - Petriwske w obwodzie donieckim. Jednocześnie rosyjskie oddziały okupacyjne ogłosiły, że zaczną się wycofywać ze swojej strony dopiero 9 listopada.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-