Nawigacja satelitarna i kamery termowizyjne: Lwowskie zakłady pojazdów opancerzonych rozpoczęły modernizację T-64

Nawigacja satelitarna i kamery termowizyjne: Lwowskie zakłady pojazdów opancerzonych rozpoczęły modernizację T-64

Ukrinform
Nawigacja satelitarna i kamery termowizyjne: Lwowskie zakłady pojazdów opancerzonych rozpoczęły modernizację T-64

O tym poinformowała służba prasowa koncernu Ukroboronprom.

GP Lwowskie zakłady pojazdów opancerzonych, która jest częścią grupy firm Ukroboronpromu, rozpoczęły seryjną modernizację czołgów T-64 modelu 2017, które będą wyposażone w kamery termowizyjne, cyfrowe radiostacje, nawigację satelitarną i nową ochronę dynamiczną”, czytamy w raporcie.

Poinformowano, że w trakcie modernizacji na pojeździe bojowym instalowany będzie nowy system celowniczy strzelca z kamerą termowizyjną, który zapewnia wykrywanie, rozpoznawanie i niszczenie wroga ogniem działa 125 mm w dowolnym momencie i przy każdych warunkach pogodowych. Jednocześnie inni członkowie załogi otrzymają nowe urządzenia noktowizyjne z przetwornikiem elektroniczno-optycznym trzeciej generacji. Urządzenia te mają wysoką odporność na zakłócenia świetlny, nie są wrażliwe na oświetlenie, nawet gdy wróg wykorzystuje specjalne zakłócenia w zakresie podczerwieni.

Ukroboronprom podaje, że ​​dzięki modernizacji znacznie zwiększono możliwości bojowe T-64, który jest głównym pojazdem bojowym jednostek pancernych armii ukraińskiej. To właśnie ten czołg w 2017 roku sprawdził się w zawodach wozów pancernych NATO The Strong Europe Tank Challenge i został zademonstrowany podczas ubiegłorocznej parady z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy.

Jak wiadomo, wcześniej modernizację czołgów T-64 do tego poziomu przeprowadzały tylko Charkowskie zakłady pojazdów opancerzonych, które już przekazały ponad półtorej setki T-64 modelu 2017 ukraińskiej armii.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-