W strefie OSP odbyły się szkolenia na dużą skalę z czołgami, samolotami bojowymi i helikopterami ZDJĘCIE

W strefie OSP odbyły się szkolenia na dużą skalę z czołgami, samolotami bojowymi i helikopterami ZDJĘCIE

Ukrinform
W Siłach Połączonych przeprowadzono na dużą skalę szkolenie wojskowych jednostek dowodzenia i kontroli przy praktycznym zaangażowaniu wojsk - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„Trzy dni z rzędu w obszarze działania Operacji Sił Połączonych przeprowadzono szkolenia z dowództwem wojskowymi i jednostkami brygad” - napisano w oświadczeniu.

Jak informują w sztabie, szkolenie odbyło się w kilku etapach. Po pierwsze kierownictwo i oficerowie sztabu opracowywali działania w zakresie planowania i podejmowania decyzji w kontekście gwałtownej zmiany sytuacji wojskowej w obszarach odpowiedzialności.

Jednostki, uczestniczące w szkoleniu praktycznie wypełniały decyzje podjęte podczas pracy sztabu. Ćwiczenia obejmowały zarówno komponent lądowy, jak i komponenty lotnicze.

Według jednego scenariusza, oddziały jednostek pancernych sił połączonych, wykonywały marsz na jednym z poligonów w regionie Doniecka. Ponadto czołgiści pokonali drogę wodną przez przeprawę promową.

Były też zadania dla załóg samolotów Sił Powietrznych. W szczególności myśliwce pierwszej linii MiG-29 wykonały zadanie zabezpieczenia przestrzeni powietrznej podczas przeprawy pontonowej jednostki pancernej. Załogi samolotu szturmowego Su-25 opracowały imitację ataku na wroga, zapewniając w ten sposób rozmieszczenie jednostek bojowych jednostki pancernej.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-