Od początku roku zginęło 12 cywilów w Donbasie z powodu agresji Rosji – ONZ

Od początku roku zginęło 12 cywilów w Donbasie z powodu agresji Rosji – ONZ

Ukrinform
W ciągu 5 miesięcy 2019 r. 12 cywilów zginęło w strefie konfliktu we wschodnim regionie Ukrainy, a 58 osób zostało rannych.

Jest to najniższa wartość od początku konfliktu zbrojnego związanego z rosyjską agresją na Ukrainie i napisano w raporcie Misji ONZ – donosi ONZ News.

„ Cywile wciąż giną i otrzymują rany w strefie konfliktu w Donbasie, majątek wciąż się rujnuje, i atakowane są cele cywilne. Najnowsze dane z 9 czerwca pokazują, że w ciągu ostatnich pięciu miesięcy zginęło 12 cywilów, a 58 zostało rannych - i to najniższe dane w ciągu ostatnich pięciu lat” - napisano w raporcie.

Jednocześnie przedstawiciele misji ONZ odnotowują pozytywną dynamikę w zakresie zmniejszenia liczby ofiar śmiertelnych lub obrażeń cywili w czasie konfliktu.

„Każdego roku liczba cywilów zabitych lub rannych stale spada. W 2019 r., w okresie objętym sprawozdaniem [od 16 lutego do 15 maja 2019 r.], dane są o prawie 50% niższe niż w 2018 r. Wtedy liczby te były dwa razy niższe niż w 2017 r. Oznacza to, że dochodzi do stałego zmniejszania liczby ofiar śmiertelnych i obrażeń cielesnych ”- powiedział ONZ.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-