Prezydent mianował nowego dowódcę Sił Połączonych WIDEO

Prezydent mianował nowego dowódcę Sił Połączonych WIDEO

Ukrinform
Prezydent Petro Poroszenko mianował dowódcę Sił Połączonych Ołeksandra Syrskiego.

Poinformował o tym na spotkaniu z wojskiem podczas podróży służbowej po obwodzie donieckim, donosi korespondent Ukrinform.

„Na prośbę ministra obrony Ukrainy Stepana T. Połtoraka i szefa sztabu generalnego Sił Zbrojnych, naczelnego dowódcy SZU Wiktora Mużenko, postanowiono przeprowadzić rotację kierownictwa Sił Połączonych. Dlatego postanowiłem poprzeć propozycję Ministerstwa Obrony i mianować dowódcę Sił Połączonych - porucznika Ołeksandra Syrskiego”- powiedział Poroszenko.

Jak twierdzi, Syrski z powodzeniem służył na stanowiskach od dowódcy plutonu do zastępcy szefa Sztabu Generalnego (stanowisko, które obecnie zajmuje), brał czynny udział w ATO, w latach 2014-2015 był szefem sztabu, a później kierował ATO.

Szef państwa podkreślił, że w trudnych warunkach Syrski wykazał się osobistą odwagą, skutecznymi działaniami na rzecz obrony i odparcia ofensywy wojsk rosyjskich.

„Głęboko wierzę, że jego poziom przygotowania pozwoli z powodzeniem wykonywać zadania” - podkreślił Poroszenko.

Jednocześnie prezydent podziękował za służbę Sierhijowi Najewowi, byłemu dowódcy OSP.

Przypomnijmy, 16 marca 2018 r. Serhij Najew został mianowany Dowódcą Połączonego Sztabu Operacyjnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

30 kwietnia 2018 r. Petro Poroszenko podpisał zarządzenie „W sprawie rozpoczęcia działania Operacji Sił Połączonych dla bezpieczeństwa narodowego i obrony oraz odstraszania zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej na terytorium obwodów donieckiego i ługańskiego”.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-