Okupanci ostrzelali cztery miejscowości, jeden żołnierz został ranny

Okupanci ostrzelali cztery miejscowości, jeden żołnierz został ranny

Ukrinform
31 stycznia rosyjskie wojska okupacyjne sześć razy złamały reżim zawieszenia broni, w tym dwa razy - używając broni zakazanej w Porozumieniach z Mińska – informuje centrum prasowe Operacji Sił Połączonych.

„W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid", pozycje ukraińskich żołnierzy zostały ostrzelane dwa razy z moździerzy kalibru 82 mm, z BMP-2, z ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej - w okolicy miejscowości Pisky.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz", okupanci ostrzelali pozycje naszej armii z moździerzy kalibru 82 mm i z granatników w pobliżu wsi Krjakiwka, z automatycznych granatników i z ciężkich karabinów maszynowych – w rejonie Krymska, granatnikami różnych systemów i bronią strzelecką - w regionie Chutoru Wilnego, z ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej - w rejonie Stanicy Ługańskiej.

W wyniku ostrzału rosyjskich sił okupacyjnych jeden żołnierz Sił Połączonych został ranny.

W odpowiedzi na prowokacje wroga jednostki Sił Połączonych zastosowały dyżurne środki ogniowe.

Według danych wywiadowczych, 31 stycznia jeden z okupantów został zabity, a dwóch zostało rannych.

Od początku bieżącego dnia wróg nie otworzył ognia.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-