Okupanci pięć razy złamali reżim zawieszenia broni,  strat nie odnotowano

Okupanci pięć razy złamali reżim zawieszenia broni, strat nie odnotowano

Ukrinform
Rosyjskie siły okupacyjne pięciokrotnie naruszyły reżim zawieszenia broni w Donbasie w ciągu minionego dnia – informuje centrum prasowe Operacji Sił Połączonych.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Schid", okupanci ostrzelali pozycje ukraińskiej armii z granatników i z ciężkich karabinów maszynowych w pobliżu miejscowości Szyrokino, a z granatników i broni strzeleckiej w pobliżu Marinki – informują.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz", okupanci ostrzelali pozycje naszej armii z automatycznych granatników i broni strzeleckiej w pobliżu miejscowości Krymskie a z granatników i z ciężkich karabinów maszynowych w rejonie Trawnewe.

Ponadto wróg ostrzelał nasze pozycje z automatycznych granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej w pobliżu Nowotoszkowskie.

W wyniku ataków rosyjskich sił okupacyjnych, nie ucierpiał żaden żołnierz Sił Połączonych.

W odpowiedzi na prowokacje wroga jednostki Sił Połączonych zastosowały dyżurne środki ogniowe. Według danych wywiadowczych, 28 stycznia dwóch okupantów zostało zabitych, jeden został ranny. Od początku bieżącego dnia wróg nie otworzył ognia.

Ukraińska armia wciąż kontroluje sytuację na linii frontu, przestrzegając pełnego i kompleksowego zawieszenia broni.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-