Rosja przygotowuje się do ofensywy na dużą skalę na Ukrainie – dowódca Operacji Połączonych Sił

Rosja przygotowuje się do ofensywy na dużą skalę na Ukrainie – dowódca Operacji Połączonych Sił

Ukrinform
Rosja najprawdopodobniej przygotowuje się do ofensywy na dużą skalę przeciwko Ukrainie, o czym świadczy w szczególności znaczny wzrost liczby rosyjskich czołgów, samolotów i Grup Dywersyjnych na granicy – powiedział dowódca Operacji Połączonych Sił Siergij Najew brytyjskiemu dziennikarzowi wojskowemu, Askoldowi Kruszelnickiemu, donosi "Nowe Vremia".

"Po pierwsze, zwiększyli liczbę żołnierzy w strefie konfliktu, na przykład tam, gdzie było osiem batalionów taktycznych w pobliżu granicy rosyjsko-ukraińskiej, jest ich dwanaście, a to tylko w obszarze, który kontruję", powiedział Najew.

Według niego Rosja znacznie zwiększyła również liczbę samolotów gotowych do działania z baz lotniczych po drugiej stronie linii frontu, w pobliżu Doniecka.

Kluczowym dowodem agresywnych planów wroga, według Najewa, jest to, że rosyjskie grupy dywersyjne i rozpoznawcze pojawiły się w obwodach donieckim i ługańskim. W szczególności ukraińscy wojskowi odkryli specjalny rodzaj łączności satelitarnej wykorzystywanej przez wyższych oficerów rosyjskiej armii. Obecność rosyjskich generałów dowodzi, że następuje przegrupowanie wojsk, a to najprawdopodobniej przygotowanie do ofensywy.

"Ich wyposażenie rozpoznawcze wzrosło trzykrotnie: więcej Grup Dywersyjnych i więcej szpiegów, co zwykle zdarza się w przededniu ofensywy" - podkreślił dowódca Operacji Połączonych Sił .

Najew jest również przekonany, że atak na ukraińskie okręty w Cieśninie Kerczeńskiej jest częścią rosyjskiego planu przejęcia kontroli nad całym wybrzeżem Morza Azowskiego i rozszerzeniem strefy obecności Rosji w kierunku zachodnim, poprzez Mariupol i na Krym.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-