Okupanci nie puszczają OBWE na obszary przylegające do granicy z Federacją Rosyjską

Okupanci nie puszczają OBWE na obszary przylegające do granicy z Federacją Rosyjską

Ukrinform
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ukraińską stronę JCCC (Joint Center for Control and Co-ordination) rosyjskie siły okupacyjne odmawiają SMM OBWE dostępu do obszarów znajdujących się pod ich kontrolą, w szczególności do obszarów przylegających do granicy z Federacją Rosyjską – podaje służba prasowa Operacji Sił Połączonych.

"Uzbrojone formacje Federacji Rosyjskiej i ich najemnicy w Donbasie zabraniają Specjalnej Misji Monitorującej OBWE (SMM) dostępu do obszarów kontrolowanych przez Misję, szczególnie do obszarów przylegających do granicy z Federacją Rosyjską" - czytamy w oświadczeniu.

Jak odnotowano w raporcie SMM OBWE z 15 stycznia 2019 r., w punktach kontrolnych na granicy z Federacją Rosyjską w pobliżu Sewiernogo i Izwarinogo uzbrojeni najemnicy po raz kolejny nakazali patrolowi misji, który weryfikował sytuację wśród ludności cywilnej, w kwestii przechodzenia granicy, opuszczenie wskazanych obszarów.

Służba prasowa w oświadczeniu przypomniała, że ​​podobne fakty dotyczące niewpuszczania obserwatorów były już wcześniej odnotowywane w sprawozdaniach z 17, 27, 31 grudnia 2018 i 4 stycznia tego roku.

Strona ukraińska JCCC uważa to za próbę skrycia pewnych faktów od międzynarodowych obserwatorów.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-