W obwodzie donieckim Zełenski wręczył żołnierzom nagrody i wysłuchał raportów o sytuacji operacyjnej

W obwodzie donieckim Zełenski wręczył żołnierzom nagrody i wysłuchał raportów o sytuacji operacyjnej

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Podczas pobytu w obwodzie donieckim prezydent Wołodymyr Zełenski wysłuchał raportów o sytuacji operacyjnej i nagrodził żołnierzy walczących na tym kierunku.

Głowa państwa ukraińskiego ogłosił to w Telegramie, podaje Ukrinform.

"Obwód doniecki. 110., 31. i 47. samodzielne brygady zmechanizowane. Wysłuchałem raportów o sytuacji operacyjnej, omówiłem nasze działania z KC i dowódcami brygady. Osobiście podziękował naszym żołnierzom i uhonorował ich odznaczeniami. Dziękuję za ochronę naszego państwa, za to, co robicie na co dzień, aby Ukraina należała do Ukraińców” – powiedział Zełenski wręczając nagrody.

W obwodzie donieckim Zełenski wręczył żołnierzom i wysłuchał raportów o sytuacji operacyjnej / Fot. Kancelaria Prezydenta

Jak podaje strona internetowa prezydenta, walki w kierunku Pokrowskiego są najintensywniejsze. Zastępca dowódcy 110. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej Dmytro Biły powiedział, że wojska rosyjskie przeprowadzają od 15 do ponad 30 szturmów dziennie. Poinformował także o priorytetowych potrzebach jednostki.

Wołodymyr Zełenski rozmawiał z żołnierzami oddziałów i uhonorował ich odznaczeniami państwowymi.

Wideo: Telegram Wołodymyra Zełenskiego

Pułkownik Jan Jatyszczen otrzymał „Krzyż Zasługi Bojowej”. Żołnierz brał udział w ATO/OOS. Od marca tego roku pełni obowiązki dowódcy 47. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej. W tym czasie jednostki pod jego dowództwem odparły liczne ataki rosyjskiego najeźdźcy, utrzymały linię obrony, zniszczyły ponad 170 sztuk sprzętu, w tym samolot Su-25, helikopter Ka-52, ponad 20 czołgów i wyeliminowało około 1,5 tysiąca rosyjskich najeźdźców.

Prezydent przyznał dwóm obrońcom Order Bohdana Chmielnickiego III stopnia, jednemu Order „Za Odwagę” II stopnia, a dwóm kolejnym Orderem „Za Odwagę” III stopnia.

Jak informowaliśmy, 26 czerwca prezydent Wołodymyr Zełenski wraz z Naczelnym Dowódcą Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksandrem Syrskim i nowym Dowódcą Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy Andrijem Hnatowem przebywają w obwodzie donieckim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-