W nocy Siły Obronne zniszczyły 13 z 14 dronów Shahed

W nocy Siły Obronne zniszczyły 13 z 14 dronów Shahed

Ukrinform
W nocy 29 maja Siły Obronne zniszczyły 13 z 14 rosyjskich dronów szturmowych typu Shahed-131/136.

Jak poinformował Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym dowódca Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy gen. broni Mykoła Oleszczuk.

Według niego Rosjanie zaatakowali Ukrainę 14 dronami szturmowymi typu „Shahed-131/136” z rejonu primorsko-achtarskiego (RF).

W odparciu ataku powietrznego brały udział samoloty myśliwskie, przeciwlotnicze jednostki rakietowe Sił Powietrznych, mobilne grupy ogniowe Sił Obronnych Ukrainy i jednostki walki elektronicznej.

W wyniku walki przeciwlotniczej w obwodzie mikołajowskim, kirowogradzkim i rówieńskim zestrzelono 13 dronów.

Jak podał Ukrinform, w nocy 29 maja w wielu regionach Ukrainy ogłoszono alarm powietrzny w związku z groźbą ataku rosyjskich dronów szturmowych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-