Do ośmiu wzrosła liczba ofiar rosyjskiego ataku rakietowego na centrum Czugujewa

Do ośmiu wzrosła liczba ofiar rosyjskiego ataku rakietowego na centrum Czugujewa

zdjęcie
Ukrinform
Liczba osób rannych w wyniku ataku rakietowego, który miał miejsce rankiem 22 maja w centrum Czugujewa w obwodzie charkowskim, wzrosła do ośmiu osób.

O sprawie poinformowała Prokuratura Regionalna na Facebooku – podaje Ukrinform.

„Oddziały Federacji Rosyjskiej przeprowadziły ataki rakietowe na centrum Czugujewa: osiem osób zostało rannych” – czytamy w komunikacie.

Według prokuratury około godziny 8:00 armia rosyjska przeprowadziła ataki rakietowe na centralną część miasta Czugujew. Ostrą reakcję na stres i urazy miało 8 osób, w tym: dwóch mężczyzn w wieku 28 i 67 lat oraz sześć kobiet.

Przedszkole zostało całkowicie zniszczone, uszkodzone zostały sąsiadujące z nim budynki mieszkalne, sklepy, pomieszczenia biurowe, samochody, budynki administracyjne itp.

Według wstępnych danych wróg uderzył w miasto dwoma rakietami S-400 z terytorium obwodu biełgorodzkiego Federacji Rosyjskiej.

W Prokuraturze Rejonowej Czugujewa Obwodu Charkowskiego wszczęto przedprocesowe śledztwo w sprawie naruszenia praw i zwyczajów wojennych (część 1 art. 438 Kodeksu Karnego Ukrainy).

Jak podawał Ukrinform, według Oleha Sinegubowa, szefa OWA w Charkowie, w mieście Czugujew było wiadomo o siedemiu ofiarach po porannym ostrzale wroga.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-