Obrona powietrzna zniszczyła 9 z 12 dronów, którymi Rosja zaatakowała nocą Ukrainę

Obrona powietrzna zniszczyła 9 z 12 dronów, którymi Rosja zaatakowała nocą Ukrainę

Ukrinform
Siły obrony powietrznej zniszczyły dziewięć z 12 dronów szturmowych, którymi Rosja zaatakowała nocą Ukrainę.

Jak podał Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym dowódca Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy Mykoła Oleszczuk.

„W nocy 30 marca 2024 r. wróg uderzył w obwód doniecki czterema  przeciwlotniczymi rakietami kierowanymi S-300/S-400 oraz dronami z Przylądka Czauda (Krym). W sumie wystrzelono 12 Shahedów-136/131, dziewięć z nich zostało zniszczonych przez jednostki mobilnych grup ogniowych Sił Obronnych Ukrainy w granicach obwodów chersońskiego, odeskiego, dniepropietrowskiego i połtawskiego” – czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że wcześniej Siły Obronne Południa poinformowały o zestrzeleniu siedmiu wrogich dronów szturmowych w obwodzie dniepropietrowskim, odeskim i chersońskim.

Jak informowaliśmy, tej nocy Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy ostrzegły o ruchu dronów szturmowych wystrzelonych przez rosyjskie wojsko w kilku regionach Ukrainy, w szczególności w obwodzie odeskim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-