Sytuacja na froncie - w ciągu doby doszło do 84 starć bojowych, lotnictwo Sił Zbrojnych Ukrainy wykonało 13 ataków na wroga

Sytuacja na froncie - w ciągu doby doszło do 84 starć bojowych, lotnictwo Sił Zbrojnych Ukrainy wykonało 13 ataków na wroga

Ukrinform
W ciągu minionego dnia na froncie doszło do 84 starć bojowych. Lotnictwo Sił Obronnych uderzyło w 13 obszarów koncentracji wroga.

Jak podaje Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o tym na Facebooku.

„W ciągu ostatnich 24 godzin doszło do 84 starć bojowych. Ogółem wróg przeprowadził 5 ataków rakietowych i 113 ataków powietrznych, przeprowadził 156 ataków z systemów rakietowych na pozycje wojsk ukraińskich i obszary zaludnione. W wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych niestety, są ranni wśród ludności cywilnej. Zniszczono i uszkodzono wieżowce i budynki prywatne, a także inną infrastrukturę cywilną” – czytamy w podsumowaniu.

Jednocześnie odnotowuje się, że w nocy rosyjscy najeźdźcy po raz kolejny zaatakowali Ukrainę, wykorzystując 23 bezzałogowe statki powietrzne typu „Shahed-136/131”. 16 szturmowych UAV zostało zniszczonych przez siły i środki obrony powietrznej.

Naloty dotknęły następujące miejscowości: Wyimka, Kliszczijewka, Niu Jork, Ołeksandropil, Awdijiwka, Łastoczkine, Nowokalinowe, Kostiantyniwka, Nowomychajliwka, Paraskowijewka, Staromajorskie obwodu donieckiego; Nowodariwka, Hulajpole, Robotyne obwodu zaporoskiego; Krupycia, Krynki, Berysław - obwód chersoński.

Ponad 110 miejscowości w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, chersońskim i mikołajowskim znalazło się pod ostrzałem artyleryjskim.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Piwnicz”sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunku siwierskim i słobożańskim wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi aktywne działania dywersyjne, aby zapobiec przerzuceniu się naszych wojsk na zagrażające kierunki oraz zwiększa zagęszczenie zapór minowo-wybuchowych wzdłuż granicy państwowej w obwodzie biełgorodzkim.

Na kierunku kupiańskim - w obszarze odpowiedzialności grupy „Chortyca” nasi obrońcy odparli 2 ataki wroga w pobliżu Synkiwki i Tabajwki w obwodzie charkowskim.

Na kierunku łymańskim ukraińscy żołnierze odparli 3 ataki okupantów w pobliżu Terni i na północ od Wesel w obwodzie donieckim.

Na kierunku bachmuckim Siły Obronne odparły 7 ataków wroga w pobliżu Bohdaniwki i Iwanowskiego, Andrijwki i Kliszczijewki w obwodzie donieckim.

Na kierunku awdijewskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Tawria” ukraińscy obrońcy w dalszym ciągu powstrzymują wroga, który nie przestaje próbować otoczyć Awdijiwki. Nasi żołnierze mocno utrzymują obronę, zadając wrogowi znaczne straty. Siły obronne skutecznie odparły 23 ataków wroga w rejonach miejscowości: Awdijiwka i kolejnych 7 ataków w rejonach miejscowości: na południe od Tonenke oraz w pobliżu Newelske obwodu donieckiego.

Na kierunku maryjskim siły obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w okolicy miejscowości: Pobieda, Heorgijewka i Nowomychajliwka obwodu donieckiego, gdzie Siły Obronne odparły 35 ataków.

Na kierunku nowopawłowskim nasi obrońcy odparli atak wroga na południe od Preczystiwki w obwodzie donieckim.

Na kierunku zaporoskim - Siły Obronne odparły atak okupantów na zachód od Nowopokrowki w obwodzie zaporoskim.

Na kierunku chersońskim - na obszarze odpowiedzialności grupy „Odessa” Siły Obronne w dalszym ciągu utrzymują pozycje i odpierają ataki sił okupacyjnych. Pomimo znacznych strat wróg nie przestaje próbować wytrącić naszych jednostek z zajmowanych pozycji. W ciągu ostatniego dnia nieprzyjaciel podjął 2 nieudane próby szturmu.

Jednocześnie ukraińscy żołnierze aktywnie powodują straty w sile roboczej i sprzęcie wojsk okupacyjnych, wyczerpując wroga na całej linii frontu.

W ciągu ostatniego dnia Siły Powietrzne Sił Obronnych uderzyły w 13 obszarów, w których skoncentrowany był personel, broń i sprzęt wojskowy wroga. Siły i środki obrony powietrznej Ukrainy zniszczyły 7 rozpoznawczych UAV.

Jednostki żołnierzy rakietowych uderzyły w 7 obszarów koncentracji personelu, 1 artylerię i 1 obronę przeciwlotniczą wroga.

Jak podaje Ukrinform, Siły Obronne Ukrainy od 24 lutego 2022 r. do 12 lutego 2024 r. wyeliminowały około 395 990 rosyjskich najeźdźców.

Zdjęcie: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-