Zełenski opowiedział ministrowi obrony USA o sytuacji na froncie

Zełenski opowiedział ministrowi obrony USA o sytuacji na froncie

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas spotkania z ministrem obrony USA Lloydem Austinem opowiedział mu o aktualnej sytuacji na froncie.

Poinformowała o tym służba prasowa Kancelarii Prezydenta, podaje Ukrinform.

Jak zauważono, w skład amerykańskiej delegacji, oprócz Austina, wchodzili dowódca Dowództwa Europejskiego Sił Zbrojnych USA oraz Naczelny Dowódca Połączonych Sił NATO w Europie Christopher Cavoli.

„Wołodymyr Zełenski zwrócił uwagę na wagę wizyty delegacji amerykańskiej w przededniu kolejnego spotkania w formacie Rammstein, którego wyniki powinny wzmocnić pozycję Ukrainy na polu bitwy. W związku z tym szczegółowo poinformował o aktualnej sytuacji na froncie, celów strategicznych i priorytetowych potrzeb Sił Obronnych Ukrainy” – stwierdzono w KP.

Według służby prasowej podczas spotkania podkreślono pilną potrzebę kontynuowania przez sojuszników ciągłych dostaw wszelkiej niezbędnej broni i amunicji.

Strony omówiły także kwestię swobody żeglugi na Morzu Czarnym i zapewnienia funkcjonowania alternatywnego „korytarza zbożowego”.

„To bardzo ważne, że udało nam się osiągnąć postęp w ustanowieniu kontroli nad Morzem Czarnym, a także zapewnieniu funkcjonowania alternatywnego szlaku humanitarnego. Dzięki temu Ukraina pozostaje gwarantem światowego bezpieczeństwa żywnościowego” – powiedział Zełenski.

Osobno Prezydent podkreślił potrzebę wzmocnienia zdolności Ukrainy w przededniu okresu zimowego.

Szef państwa ukraińskiego wyraził wdzięczność Prezydentowi Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Bidenowi, jego administracji, obu izbom Kongresu i całemu narodowi amerykańskiemu za stałe, silne wsparcie Ukrainy, przede wszystkim militarne, co jest bardzo ważne w warunki agresji na pełną skalę ze strony Federacji Rosyjskiej.

„Jesteśmy niezwykle wdzięczni prezydentowi Josephowi Bidenowi. Bardzo ważne jest dla nas, że USA są z nami. Liczymy na Wasze wsparcie i jesteśmy dumni, że jesteście z nami” – powiedział Zełenski.

Na spotkaniu tym zwrócono uwagę na wiodącą rolę USA w tworzeniu międzynarodowej koalicji na rzecz pomocy obronnej dla Ukrainy.

Jak informowaliśmy, Austin spotkał się w poniedziałek z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i zapewnił o dalszym „niezachwianym” wsparciu dla pilnych potrzeb Ukrainy na polu boju.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-