Zełenski zapowiedział utworzenie Sojuszu Przemysłu Obronnego

Zełenski zapowiedział utworzenie Sojuszu Przemysłu Obronnego

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział utworzenie Sojuszu Przemysłu Obronnego.

Do deklaracji można przystąpić, podpisało ją już 13 firm – oznajmił szef państwa na pierwszym międzynarodowym forum przemysłu obronnego w Kijowie, przekazuje korespondent Ukrinformu.

„Na tym forum ogłaszamy utworzenie Sojuszu Przemysłu Obronnego. Sojuszu, który ceni prawo międzynarodowe i wie, jak działać na rzecz rzeczywistej ochrony prawa międzynarodowego, ochrony bezpieczeństwa – i nie mówię tylko o Ukrainie, ale bezpieczeństwo każdego narodu na świecie przed jakąkolwiek agresją” – powiedział Zełenski.

Poinformował, że podstawą sojuszu jest opracowana deklaracja podstawowa, do której mogą przystąpić producenci sprzętu wojskowego i broni z całego świata, „podzielający naszą intencję zapewnienia realnej ochrony przed agresją”.

Prezydent powiedział, że pod tą deklaracją podpisało się już 13 „wybitnych” firm, które są gotowe wspólnie z Ukrainą budować „nowy arsenał wolnego świata”.

Szef państwa podkreślił, że ​​swoją zbrodniczą i niesprowokowaną agresją na Ukrainę Rosja pokazała każdemu narodowi, że może zagrozić suwerenności i normalnemu życiu każdego narodu na planecie. I zgodnie z naszą walką w tej wojnie, jego zdaniem, zgodnie z naszym ruchem na rzecz wyzwolenia terytorium, każde państwo rozumie, czego potrzebuje do własnej obrony – jakiej broni, jakiego przemysłu, jakie nowoczesne technologie, jakie sojusze.

„Nawiasem mówiąc, opieraliśmy się wojnie, tak jak Ukraina wygra, dajemy każdemu na świecie, kto ceni pokój, skuteczną strategię obrony narodowej i zbiorowej, strategię długoterminową. I teraz, od dziesięcioleci na przyszłość, jakie będą najpotężniejsze kompleksy obronno-przemysłowe, jakie będą ich priorytety i jaki będzie poziom obronności na świecie. To jest ustalane obecnie na Ukrainie” – podkreślił Zełenski.

Jak podaje Ukrinform, w pierwszym Forum Przemysłu Obronnego w Kijowie wzięło udział 252 przedsiębiorstw obronnych z ponad 30 krajów świata.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-