Zełenski spotkał się z brygadami bojowymi w obwodzie donieckim

Zełenski spotkał się z brygadami bojowymi w obwodzie donieckim

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedził brygady bojowe broniące Ukrainy w ramach grupy operacyjno-taktycznej „Donieck”.

 Poinformowała o tym służba prasowa Kancelarii Prezydenta Ukrainy, przekazuje Ukrinform.

„Podczas podróży roboczej do obwodu donieckiego prezydent Wołodymyr Zełenski odwiedził stanowiska dowodzenia jednostkami wojskowymi broniącymi suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w ramach grupy operacyjno-taktycznej „Donieck” – czytamy w komunikacie.

Odnotowuje się, że szef państwa ukraińskiego wraz z dowódcą korpusu piechoty morskiej i grupy „Donieck” Jurijem Sodolem oraz pierwszym wiceministrem obrony Ołeksandrem Pawlukiem odwiedzili stanowiska dowodzenia 109. Samodzielnej Brygady Obrony Terytorialnej, 110. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej im. generała pułkownika Marka Bezruczki, 36 Samodzielnej Brygady Piechoty morskiej im. kontradmirała Mychajła Bilińskiego, 53 Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej im. księcia Wołodymyra Monomacha, 59 Samodzielnej Brygady Piechoty zmotoryzowanej im. Jakowa Handziuka, 79 Samodzielnej Brygady desantowo-szturmowej, 37. Samodzielnej Brygady Piechoty morskiej, 38 Samodzielnej Brygady Piechoty morskiej.

Poinformowano, że Zełenski wysłuchał meldunków dowódców brygad bojowych o sytuacji operacyjnej na froncie, współdziałaniu jednostek na obszarze odpowiedzialności grupy „Donieck”, a także o stanie realizacji zadań bojowych oraz poziomu zabezpieczenia materialnego i technicznego.

Jednocześnie Prezydent Ukrainy rozmawiał z dowódcami o problematycznych kwestiach, wśród których walczący najczęściej wymieniali rosnące zapotrzebowanie na drony i środki przeciwdronowe, niedobory kadrowe jednostek oraz brak niektórych rodzajów amunicji.

Ponadto głowa państwa ukraińskiego i wojsko rozmawiali o utworzeniu pomocniczego systemu wsparcia brygady, który przejmie funkcje kierownicze i zwolni czas dowódców na pracę bojową.

Warto zaznaczyć, że podczas spotkań omawiano także metody zwiększania motywacji żołnierzy.

Zełenski podziękował wojsku za siłę, odwagę i skuteczność w walce z rosyjskim najeźdźcą.

Podróż robocza Prezydenta Ukrainy do obwodów donieckiego i zaporoskiego / Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta Ukrainy

Jak podaje Ukrinform, Siły Obronne Ukrainy odparły ataki wojsk rosyjskich na kierunku bachmuckim, w sumie w ciągu dnia na froncie doszło do 22 starć bojowych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-