Ukraina spodziewa się nowych pakietów wsparcia w przyszłym tygodniu - Zełenski

Ukraina spodziewa się nowych pakietów wsparcia w przyszłym tygodniu - Zełenski

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował Niemcom i Litwie za nowe pakiety wsparcia dla obrony i bezpieczeństwa Ukrainy.

Powiedział to w swoim wystąpieniu, informuje korespondent Ukrinformu.

„W tym tygodniu dziękuję Niemcom i Litwie za nowe pakiety wsparcia w zakresie obrony i bezpieczeństwa dla nas, dla naszych żołnierzy. W przyszłym tygodniu spodziewamy się nowych decyzji - nowych pakietów. Pracujemy, aby nasz przemysł obronny miał jeszcze więcej osiągnięć i możliwości” – powiedział.

Zdaniem prezydenta efekty są i każdy je widzi.

„I to są uczciwe, prawidłowe wyniki, które pokazują państwu agresorowi, jaka jest jego agresja, nie są pokazywane w telewizji, ale dokładnie skąd ta wojna się wzięła na Ukrainie, w regionie, na świecie. Ten, kto przynosi problemy innym, niech poczuje, jakie to problemy. I dziękuję SBU, naszej marynarce wojennej i każdemu żołnierzowi, który przywraca sprawiedliwość i przyzwyczaja Rosję do strat” – powiedział Zełenski.

Szef państwa wyraził przekonanie, że Ukraina, świat i prawda wygra tę wojnę.

„Najważniejsze jest to, że my wszyscy na Ukrainie i wszyscy na świecie, którzy cenimy sobie normalne życie, pracujemy na 100 procent bez przerwy dla zwycięstwa. Nasza jedność, nasza zdolność do budowania siły, a także zdolność do zawracania wojny tam, skąd się wzięła – to jest dla Rosji najbardziej namacalne” – uważa.

Jak informowaliśmy, od początku inwazji na pełną skalę rząd niemiecki w szczególności udzielił pomocy finansowej w wysokości 1,55 miliarda dolarów, z czego lwia część środków została skierowana w formie dotacji.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-