Rosjanie zrzucili bombę na punkt dostarczania pomocy humanitarnej w Orichowie, zabijając cztery osoby

Rosjanie zrzucili bombę na punkt dostarczania pomocy humanitarnej w Orichowie, zabijając cztery osoby

zdjęcie, wideo
Ukrinform
W Orichowie w obwodzie zaporoskim Rosjanie zrzucili bombę na punkt dostarczania pomocy humanitarnej. Zginęły cztery osoby, kolejnych 11 zostało rannych.

Poinformował o tym szef zaporoskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Jurij Małaszko w Telegramie, donosi Ukrinform.

„Raszyści popełnili zbrodnię wojenną na linii frontu w Orichowie – zrzucili sterowaną bombę lotniczą podczas dostarczania pomocy humanitarnej w dzielnicy mieszkalnej. Cztery osoby zginęły na miejscu: kobiety w wieku 43, 45, 47 lat i 47-letni letni mężczyzna” – czytamy w komunikacie.

Jedenastu mieszkańców miasta trafiło do szpitala z obrażeniami o różnym nasileniu.

Według policji regionalnej pod gruzami uwięzionych było kilkunastu mieszkańców miasta.

„Rosjanie przeprowadzili ukierunkowany nalot w czasie, gdy mieszkańcy miasta przychodzili do szkoły po pomoc humanitarną – żywność i podstawowe artykuły pierwszej potrzeby. Pod gruzami zniszczonej placówki znalazło się ponad pół tuzina osób, które znajdowały się wewnątrz i w pobliżu z zewnątrz zostały odnalezione. Uszkodzone zostały również budynki mieszkalne oraz inne obiekty infrastruktury cywilnej znajdujące się w pobliżu epicentrum wybuchu" - poinformowała policja.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze organów ścigania, ratownicy, medycy cywilni i wojskowi oraz obywatele - brali udział w usuwaniu gruzów. Obecnie trwają działania ratunkowe. Saperzy określają rodzaj amunicji używanej na ludności cywilnej. Policja nadal zbiera dowody zbrodni wojennej. Wydarzenie zostało ujęte w ERDR zgodnie z kwalifikacją prawną - art. 438 (Naruszenie praw i zwyczajów wojennych) Kodeksu karnego Ukrainy.

W sumie w ciągu dnia nieprzyjaciel przeprowadził 36 ukierunkowanych ataków na 10 miejscowości obwodu zaporoskiego: 5 ataków z przeciwlotniczych systemów rakietowych na Lewadne i Nowodariwkę, 30 ataków artyleryjskich na Hulajpole, Zaliznyczne, Nowodanyliwkę, Olhiwske, Czerwony, Maliniwkę.

W Nowodaniłowce 65-letni mężczyzna został ranny i otrzymał pomoc medyczną.

Odnotowano zniszczenie 10 obiektów cywilnych.

Jak donosi Ukrinform, w poniedziałek 10 lipca w nocy z poniedziałku na wtorek rosyjscy najeźdźcy rozpoczęli atak rakietowy na infrastrukturę w Mikołajowie.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-