Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy wszystkie 18 rosyjskich pocisków rakietowych, w tym sześć Kindżałów

Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy wszystkie 18 rosyjskich pocisków rakietowych, w tym sześć Kindżałów

Ukrinform
Około godziny 3:30 w nocy 16 maja 2023 roku rosyjscy najeźdźcy zaatakowali Ukrainę z północy, południa i wschodu 18 rakietami różnego typu, powietrznymi, morskimi i lądowymi.

Poinformował o tym naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Walerij Załużny w Telegramie, informuje Ukrinform.

"Sześć rakiet aerobalistycznych X-47M2 Kindżał zostało wystrzelonych z sześciu samolotów MiG-31K, 9 pocisków manewrujących Kalibr zostało wystrzelonych ze statków na Morzu Czarnym, a trzy pociski lądowe (S-400, Iskander-M)" - czytamy w komunikacie.

Wszystkie 18 pocisków zostało zniszczonych przez siły i środki obrony przeciwlotniczej Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Ponadto w nocy 16 maja nieprzyjaciel zaatakował dronami szturmowymi typu „Shahed-136/131”, a także przeprowadził rozpoznanie powietrzne trzema dronami operacyjno-taktycznymi – „Orlan-10”, „SuperCum”.

Jak poinformowano, według wstępnych danych, podczas ataku wroga na Kijów, upadek fragmentów rakiet odnotowano w pięciu dzielnicach.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-