Zełenski pokazał konsekwencje ataku dronów kamikadze na Kijów

Zełenski pokazał konsekwencje ataku dronów kamikadze na Kijów

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Wołodymyr Zełenski jest przekonany, że Rosja nie zdoła złamać Ukraińców pomimo terroryzowania ludności cywilnej dronami kamikadze i rakietami.

Zauważył to, komentując w Telegramie nocne i poranne ataki wroga z nieba na ukraińskie miasta, donosi Ukrinform.

Głowa państwa opublikował także nagranie wideo przedstawiające skutki uderzenia drona w budynek mieszkalny w Kijowie .

„Całą noc i rano wróg terroryzuje ludność cywilną. Drony kamikadze i rakiety atakują całą Ukrainę. W Kijowie został trafiony budynek mieszkalny. Wróg może uderzyć w nasze miasta, ale nie zdoła nas złamać. Okupantów można tylko sprawiedliwie ukarać i potępić przyszłe pokolenia. Zwycięstwo jest nasze” - podkreślił prezydent.

„Rosja prowadzi wojnę dronami przeciwko ukraińskiej ludności cywilnej i krytycznej infrastrukturze, ale Ukrainy nie można zastraszyć histerycznym terrorem” - napisała żona prezydenta Ołena Zełenska na Twitterze.

„Rosja po raz kolejny rozpoczęła tydzień od zmasowanego ataku na centrum Kijowa i kilka regionów. Drony kamikadze walczą przeciwko ludności cywilnej i krytycznej infrastrukturze. Nasi ludzie muszą ukrywać się przed wybuchami. Ukrainy nie można zastraszyć histerycznym terrorem” – podkreśliła pierwsza dama.

Jak informowaliśmy, w poniedziałek rano w Kijowie zarejestrowano cztery wrogie ataki dronów kamikadze.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-