Zniszczone domy, kościół i dwa przystanki autobusowe - rosjanie w ciągu ostatniego dnia ostrzeliwali 16 miast i wsi w obwodzie donieckim

Zniszczone domy, kościół i dwa przystanki autobusowe - rosjanie w ciągu ostatniego dnia ostrzeliwali 16 miast i wsi w obwodzie donieckim

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W obwodzie donieckim wojska Federacji Rosyjskiej ostrzelały w ciągu dnia 16 miejscowości, są zabici, a wśród rannych jest troje dzieci.

Jak donosi Ukrinform, poinformował o tym Wydział Komunikacji Donieckiej Policji Obwodowej .

„Policja obwodu donieckiego w ciągu jednego dnia udokumentowała 25 zbrodni popełnionych przez armię rosyjską na ludności cywilnej. Okupanci ostrzeliwali 16 miejscowości, są ofiary. Wśród rannych jest troje dzieci” – czytamy w komunikacie.

Wojska rosyjskie ostrzeliwały miejscowości: Awdijiwka, Toreck, Bachmut, Marinka, Zalizne, Kalinowe, Kostyantynówka, Niu Jork i Oczeretino, Kamianka, Nowoseliwka Persza, Netajłowe, Umanski, Sołowiowe, Karliwka, Perwomajske.

Wróg zaatakował dzielnice mieszkalne obwodu donieckiego za pomocą samolotów, artylerii, rakiet, systemów rakietowych, a także czołgów.

W obwodzie donieckim w ciągu dnia zniszczono i uszkodzono 38 obiektów cywilnych: 25 budynków mieszkalnych, w tym 11 wieżowców, kościół, dwa przystanki komunikacji miejskiej, przedsiębiorstwo, supermarket, hotel, koksownia .

Policja i Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wszczęły postępowanie karne na podstawie art. 438 (naruszenie praw i zwyczajów wojennych) Kodeksu Karnego Ukrainy.

Jak donosi Ukrinform, w obwodzie donieckim wczoraj, 4 sierpnia, rosyjscy żołnierze zabili 7 i ranili 9 cywilów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-