Ostrzał szkoły w Kramatorsku - z gruzów wydobyto ciała dwóch kolejnych osób

Ostrzał szkoły w Kramatorsku - z gruzów wydobyto ciała dwóch kolejnych osób

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W Kramatorsku na miejscu zniszczonego przez rosyjskie ostrzał budynku szkolnego zakończono akcję ratunkową: z gruzów wydobyto ciała dwóch kolejnych ofiar – poinformowała Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych na Facebooku, informuje Ukrinform.

„O godzinie 9:10 w zniszczonym przez ostrzał budynku szkolnym w mieście Kramatorsk zakończono akcję ratunkową i poszukiwawczą. Oczyszczono i zdemontowano około 205 ton zniszczonych elementów budynku, a ciała trzech mężczyzn znaleziono i wydobyto spod gruzów” – czytamy w komunikacie.

Łącznie w pracach brało udział 38 pracowników Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych oraz siedem jednostek sprzętu, dodatkowo ciągnik, dźwig samochodowy i ładowarka od władz lokalnych.

Jak informowaliśmy, 21 lipca rosyjscy najeźdźcy zniszczyli szkoły w Kramatorsku i Konstantynówce, ostrzeliwali starokramatorską i nowokramatorską fabrykę maszyn.

Dzień wcześniej Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowała, że w Kramatorsku ratownicy wydobyli ciało mężczyzny spod gruzów zniszczonej rosyjskim ostrzałem szkoły.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-