Ukraińskie Siły Zbrojne uderzyły na Morzu Czarnym w rosyjski holownik, który transportował amunicję na Wyspę Węży

Ukraińskie Siły Zbrojne uderzyły na Morzu Czarnym w rosyjski holownik, który transportował amunicję na Wyspę Węży

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Marynarka Wojenna Sił Zbrojnych Ukrainy uderzyła w holownik rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, który przewoził rakietowy zestaw przeciwlotniczy TOR – napisała Marynarka Wojenna Ukrainy na Facebooku, donosi Ukrinform.

Holownik Floty Czarnomorskiej „Wasilij Bech” został trafiony na Morzu Czarnym podczas transportu amunicji, broni i personelu Floty Czarnomorskiej na Wyspę Węży. Holownik transportował na wyspę nie tylko broń i żołnierzy rosyjskich, ale także system przeciwlotniczy TOR.

Zbudowany w astrachańskiej stoczni holownik „Wasilij Bech” o tonażu 1605 ton został przyjęty do Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej w 2017 roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-