Kuleba wzywa ministrów spraw zagranicznych NATO, aby nie pozwolili Putinowi na przekształcenie Ukrainy w Syrię

Kuleba wzywa ministrów spraw zagranicznych NATO, aby nie pozwolili Putinowi na przekształcenie Ukrainy w Syrię

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba wezwał ministrów spraw zagranicznych NATO, aby nie pozwolili prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi zamienić Ukrainy w Syrię.

Napisał o tym na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Uczestniczyłem w nadzwyczajnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych NATO. Moje przesłanie: róbcie coś teraz, póki nie jest za późno. Nie pozwólcie Putinowi zamienić Ukrainy w Syrię. Jesteśmy gotowi do walki. Będziemy dalej walczyć. Ale teraz potrzebujemy partnerów, którzy pomogliby nam w konkretnych, zdecydowanych i szybkich działaniach” – powiedział.

W cytowanym przez Kulebę oświadczeniu szef MSZ zwrócił uwagę dyplomatów na to, że ukraińscy cywile giną od brutalnych bombardowań rosyjskich pilotów.

„Jestem przekonany, że ta wojna rozwija się w taki sposób, że kiedy nadejdzie czas, będziecie chcieli dać nam wszystko, dosłownie wszystko, czego potrzebujemy, aby Putin nie uderzył Europy i nie zamienił Europy w koszmar. I mam nadzieję, jedyną moją nadzieję, że nie będzie już za późno” – podkreślił minister.

Jak informowaliśmy, dziś, 4 marca, w Brukseli odbyło się nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw zagranicznych NATO w kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

W rezultacie sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że Sojusz nie jest stroną konfliktu na Ukrainie i powinien zapewnić, żeby ten nie rozprzestrzenił się na resztę Europy i sojuszników, dlatego nie stworzy strefy zakazu lotów nad Ukraina.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-