Nalot we wsi Oleksijwka w obwodzie charkowskim - zniszczone są dwa domy

Nalot we wsi Oleksijwka w obwodzie charkowskim - zniszczone są dwa domy

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W wyniku wieczornego nalotu we wsi Oleksijwka w obwodzie charkowskim nikt nie zginął, ale 2 budynki mieszkalne zostały doszczętnie zniszczone, a samochody uszkodzone - donosi służba prasowa Państwowej Policji Ukrainy, podaje Ukrinform.

„3 marca około godziny 19:00 we wsi Oleksijwka w rejonie łozowskim rosyjskie samoloty dokonały nalotu. Nikt nie zginął w wieczornym nalocie. Dwa domy zostały doszczętnie zniszczone, domy i samochody zostały uszkodzone, wybite szyby, uszkodzone dachy” – czytamy w komunikacie.

Według policji w wyniku tego zdarzenia została ranna kobieta, która została zraniona stłuczonym szkłem. Została zabrana do szpitala.

Policja obecnie gromadzi dowody w celu dalszego zakwalifikowania przestępstwa. Materiały zostaną w najbliższym czasie przesłane do Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał dekret o powszechnej mobilizacji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-