W Czernihowie w wyniku nalotu wroga zginęło 47 osób

W Czernihowie w wyniku nalotu wroga zginęło 47 osób

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Wrogie bombardowania zabiły 47 osób w Czernihowie – napisała regionalna administracja Czernihowa na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Według zaktualizowanych informacji z placówek medycznych, wczoraj, 3 marca, w wyniku bombardowania przez rosyjskie samoloty w Czernihowie zginęło 47 osób: 38 mężczyzn i 9 kobiet" - napisano w oświadczeniu.

Uratowano 18 osób.

Jak donosi Ukrinform, 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, prowadząc zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i miasteczek przy użyciu artylerii, granatów o napędzie rakietowym i pocisków balistycznych. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-