W obwodzie sumskim Siły Zbrojne zatrzymały konwój rosyjskich pojazdów zmierzających do Kijowa

W obwodzie sumskim Siły Zbrojne zatrzymały konwój rosyjskich pojazdów zmierzających do Kijowa

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraińskie wojsko w obwodzie sumskim zatrzymało wrogie pojazdy jadące na Kijów – napisał na Facebooku szef Obwodowej Administracji Wojskowej Sum Dmytro Żywycki, donosi Ukrinform.

Opublikował zdjęcie zepsutego rosyjskiego sprzętu, który jechał do stolicy drogą Kipti-Baczowsk. „To rosyjski sprzęt, który jechał do Kijowa. Udało nam się go zatrzymać w obwodzie sumskim. Ponieważ ten obwód to północna placówka Ukrainy. Dziękuję wszystkim zaangażowanym!” - napisał Żywycki.

Zdaniem szefowej ODA sytuacja w rejonie Szostki i Konotopu jest mniej więcej spokojna, ale występują przerwy w dostawie prądu.

Obrona terytorialna pracuje, podobnie jak komunalne służby.

„Potrzeby społeczności są zaspokajane w mirę możliwości” – powiedział Żywycki.

Jak informowaliśmy, 24 lutego Rosja rozpoczęła na pełną skalę inwazję na Ukrainę. Od tego czasu wojska rosyjskie wielokrotnie łamały prawa i zwyczaje wojenne: ostrzeliwały cywilów, w tym za pomocą zakazanej broni, używając cywilów jako „żywych tarcz” i tak dalej.

Ukraina złożyła pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze. Prokurator Karim Khan wszczął pełnoprawne śledztwo w sprawie sytuacji na Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-