Artyleria wroga ostrzelała Saltiwkę w Charkowie, paliło się 40 budynków

Artyleria wroga ostrzelała Saltiwkę w Charkowie, paliło się 40 budynków

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Rosyjska artyleria ostrzelała dzielnicę Saltiwka w Charkowie – napisała DSNS na Facebooku, donosi Ukrinform.

Około 15:40 rosyjscy okupanci przeprowadzili kolejny zmasowany atak na mieszkalne budynki, tak zwane „sypialnie” w Charkowie. W wyniku ostrzału artylerii lufowej i odrzutowej najbardziej ucierpiała dzielnica „Piwniczna Saltiwka”. W sumie płonęło około 40 budynków mieszkalnych” – czytamy w oświadczeniu.

Gaszenie pożarów komplikowały ostrzały wroga i niszczenie konstrukcji budowlanych. Dane dotyczące zabitych i rannych są wyjaśniane.

Jak informowaliśmy, w przededniu nalotu wroga została zaatakowana wieś Jakowliwka gminy Merefa obwodu charkowskiego. Bomby zniszczyły 45 domów oraz zniszczyły prywatne samochody i budynki gospodarcze. Trzy osoby zginęły, siedem zostało rannych, 10 osób zostało uratowanych z gruzów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-