W wyniku ostrzału domów w centrum Czernihowa zginęły 22 osoby – Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS)

W wyniku ostrzału domów w centrum Czernihowa zginęły 22 osoby – Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS)

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W Czernihowie z gruzu po nalotach usunięto ciała 22 osób – donosi Ukrinform w odniesieniu do Facebooka DSNS.

„Czernihów. O godzinie 15.30 w wyniku nalotów z gruzów usunięto ciała 22 osób. Praca trwa” – czytamy w oświadczeniu.

3 marca rosyjskie samoloty zaatakowały budynki mieszkalne w centrum Czernihowa.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, prowadząc zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i miasteczek przy użyciu artylerii, granatów o napędzie rakietowym i pocisków balistycznych. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-